BETON OLGUNLUK MERKEZİ HAKKINDA


Beton Olgunluk Merkezi, genç betonların yapılardaki basınç dayanım gelişiminin ağırlıklı olgunluk kavramı ile takip edilmesi, ağırlıklı olgunluk kavramının eğitimi, ağırlıklı olgunluk kavramı ile çalışan cihazların alım, satım ve servis hizmetlerinin yürütülmesi faaliyetlerini içerir. "Betonun Olgunluğu" yeni bir kavram olmamakla birlikte "Betonun Ağırlıklı Olgunluğu" terimi tamamen yeni bir kavramdır.

BETONUN AĞIRLIKLI OLGUNLUĞU


Geçtiğimiz 30 yılda, betonun ağırlıklı olgunluğunun hesaplanabilmesi için Verboom Betontechniek tarafından geliştirilen MCR-21 cihazi, beton dünyasında çok büyük bir yankı yaratmış ve sektörün gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Betonun ağırlıklı olgunluğu sisteminde konu; mukavemetin ne zaman 7 ve 28 günlük değere ulaşacağı değil, beton mukavemetinin sürekli bir şekilde ve dakika hassasiyetine kadar takip edilebilmesidir.

Bilindiği gibi eski usül çalışma sistemlerinde kalıp açmak için 7 ve 28 gün beklemek gerekmekteydi. Ağırlıklı olgunluğun hesaplanmasıyla birlikte yeni geçilen sistemde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Ağırlıklı olgunluğun hesaplanması sayesinde ulaşılmak istenen kalıp açma mukavemetine erişildiğinde kalıp açılır. Bu sistemi kullanmaktaki amacımız gereksiz ısıtma ve soğutma süreçlerinden kaynaklanan aşırı enerji kullanımının önüne geçmek, zaman, emek ve ürün maliyetinden tasarruf etmek, üretimi artırmak ve akademik çalışmalardan da görüleceği üzere betonun gereksiz ısıtılması ve soğutulması sonucu oluşan tahribatı engellemektir. MCR-21 ve ConSensor 2.0 yardımıyla kütle betonlardaki beton sıcaklığı ve basınç dayanımı ölçülebilmekte ve betonun mukavemet gelişimi sürekli izlenerek kontrol edilebilmektedir. Sonuç olarak hedefimiz; zamanı ve mali kaynakları en efektif şekilde kullanarak çevreye duyarlı ve sağlam yapılar üretmektir.

İŞ DEĞERLERİMİZ


Sıkı Çalışma
İnovasyon
Sorumluluk
Müşteri Desteği
BETON

Kaliteli, maliyet-etkin ve çevreye duyarlı çözümler için doğru adres Beton Olgunluk Merkezi.